Naprawa Wymiana Szyb Samochodowych

Naprawa pękniętych szyb samochodowych

W przypadku uszkodzeń na przednich szybach samochodowych ich wymiana nie musi być koniecznością. Pojawiające się na nich odpryski, tak zwane gwiazdki czy bawole oczka dają się naprawić.

Uszkodzenia szyb samochodowych najczęściej powstają w wyniku uderzenia np. kamienia. Ze względu na to, że powietrze, które znajduje się w szczelinie pęknięcia charakteryzuje się innym współczynnikiem złamania światła niż szkło, są one widoczne.

Podczas naprawy szyby samochodowej wykorzystywana jest technologia polegająca na odsysaniu powietrza ze szczelin. Następnie wypełnia się je specjalnym preparatem, który w pod wpływem promieni ultrafioletowych utwardza się. Klej, który stosuje się do tego celu, ma taki sam współczynnik złamania światła jak szkło. Po utwardzeniu staje się przezroczysty, a dzięki temu niewidoczny.

Naprawie podlegają także długie, pojedyncze pęknięcia, które nie rozpoczynają się i nie kończą na styku połączenia z karoserią.

Nie da się natomiast naprawić uszkodzeń wynikających z niewłaściwego wklejenia szyby, nadmiernego naprężenia karoserii po pracach blacharskich a także pęknięć znacznej wielkości, które powstały w wyniku uderzenia obcych przedmiotów.

Nie powinno naprawiać się szyb samochodowych w wypadku, gdy:

  • uszkodzenie powstało w miejscu bezpośredniego pola widzenia kierowcy i ma powierzchnię o wielkości mniej więcej formatu A4,
  • pęknięcia mają długość większą niż 20 cm i dotykają krawędzi,
  • otwór uszkodzenia ma średnicę większą niż 5mm,
  • nastąpiło uszkodzenie folii między warstwami szkła,
  • w miejscu uszkodzonym pojawił się znaczny brud i wilgoć.

Masz wątpliwości lub pytania - zadzwoń lub przyjedź a na pewno dobrze doradzimy ! 
Auto Expert Warszawa - profesjonalna naprawa szyb samochodowych.