Auto Expert Szyby Samochodowe Naprawa Pęknięć Galeria Kontakt


Naprawa pękniętych szyb samochodowych

W przypadku uszkodzeń na przednich szybach samochodowych ich wymiana nie musi być koniecznością. Pojawiające się na nich odpryski, tak zwane gwiazdki czy bawole oczka dają się naprawić.

Uszkodzenia te najczęściej powstają w wyniku uderzenia np. kamienia. Ze względu na to, że powietrze, które znajduje się w szczelinie pęknięcia charakteryzuje się innym współczynnikiem złamania światła niż szkło, są one widoczne.

Podczas naprawy wykorzystywana jest technologia polegająca na odsysaniu powietrza ze szczelin. Następnie wypełnia się je specjalnym preparatem, który w pod wpływem promieni ultrafioletowych utwardza się. Klej, który stosuje się do tego celu, ma taki sam współczynnik złamania światła jak szkło. Po utwardzeniu staje się przezroczysty, a dzięki temu niewidoczny.

Naprawie podlegają także długie, pojedyncze pęknięcia, które nie rozpoczynają się i nie kończą na styku połączenia z karoserią.

Nie da się natomiast naprawić uszkodzeń wynikających z niewłaściwego wklejenia szyby, nadmiernego naprężenia karoserii po pracach blacharskich a także pęknięć znacznej wielkości, które powstały w wyniku uderzenia obcych przedmiotów.

Nie powinno naprawiać się szyb samochodowych w wypadku, gdy:

  • uszkodzenie powstało w miejscu bezpośredniego pola widzenia kierowcy i ma powierzchnię o wielkości mniej więcej formatu A4,
  • pęknięcia mają długość większą niż 20 cm i dotykają krawędzi,
  • otwór uszkodzenia ma średnicę większą niż 5mm,
  • nastąpiło uszkodzenie folii między warstwami szkła,
  • w miejscu uszkodzonym pojawił się znaczny brud i wilgoć.

Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości - zadzwoń lub przyjedź do naszego serwisu, a na pewno dobrze doradzimy !

Masz wątpliwości lub pytania - zadzwoń lub przyjedź a na pewno dobrze doradzimy !

Kontakt z nami

Auto Expert

ul. Wał Miedzeszyński 213 ,
04-866 Warszawa

tel. 22 872 49 60
fax. 22 872 49 60

email:
lukasz.gasperski@gmail.com

Auto szyby Naprawa pęknięć Nasza galeria